Leczenie trądziku

– 600 g miodu, 600 g czerwonego wytrawnego wina, 200 g soku z aloesu, 50 g korzeni pokrzywy, 50 g korzeni łopianu gotować z dodatkiem wody na małym ogniu przez 1 godzinę. Po ostygnięciu przecedzić przez płótno i wycisnąć. Zażywać 3 razy dziennie po 1 łyżce, 20 minut przed jedzeniem.

Terapia dr. E. Bacha, czyli leczenie kwiatami O wpływie roślin na nasze zdrowie wiedziano już od dawna. Zarówno Platon, jak i Hipokrates radzili w przypadku depresji rozkoszować wzrok kwiatami, na przykład pójść na kwitnącą łąkę, szczególnie natomiast zalecali picie rosy z kwiatów i chodzenie boso po rosie.

Terapia kwiatami stała się ideą angielskiego filozofa i lekarza Edwarda Bacha (1887-1936), praktykującego przy ruchliwej londyńskiej ulicy Harley. W 1930 r. niespodziewanie dla pacjentów i znajomych przeprowadził się z Londynu w najmniej zaludniony zakątek Walii. Ostatnie kilka lat życia poświęcił zbieractwu dziko rosnących kwiatów, leczeniu wyciągami z nich i precyzowaniu swojej oryginalnej metody.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>